Laupäeval on Noblessneri valukojas Eesti suurim ja Baltimaade vanim veganmess

Sel laupäeval, 22. oktoobril kell 11.00-18.00 toimub Noblessneri valukojas järjekorras juba 12. veganmess, kus tutvustatakse taimseid toite ja tooteid ning vegan elustiili. 

Veganmess, endise nimega Taimetoidumess, on Baltikumi vanim vegan elustiili mess, milles tänavu osaleb ligi 70 eksponaati Eestist ja välismaalt. Messil pakutakse söögi- ja tarbekaupa, tervist turgutavaid supertoite, valmistooteid ja tooraineid ning looma- ja loodussõbralikku kosmeetikat ja kodukeemiat. Toimuvad ka põnevad ettekanded ning arutelud.

“Juba 12. korda toob Veganmess kokku ja inspireerib maitsva toidu ja vegantoodete tootjaid ning kliente, olles meeldivaks kohtumispaigaks kõigile. Seetõttu on mess justkui pidupäev,” ütles ürituse projektijuht Regly Johanson. “Kuivõrd mess jäi eelmisel aastal pandeemia tõttu ära, jätkame tänavu sealt, kus toona pooleli jäime ja teeme ärajäänud peo rõõmuga tasa.”

Lavale astuvad personaaltreener ja jõutõstja Gert Koovit, telesaatest Naabrist Parem tuntud maailmakodanikud Kristjan ja Marleen, Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU eestvedajad ning Fridays for Future kliimaaktivistid. Kohapeal viiakse läbi Eesti Vegan podcasti avalik salvestus toitumisnõustaja Eliis Salmiga, kes lahkab veganlusega seotud müüte. Messilavalt tehakse ka otselülitus Ukrainasse, kus sealsest olukorrast annab ülevaate Ukraina suurima loomakaitseorganisatsiooni UAnimals tegevjuht.

Messil viiakse esmakordselt läbi heategevuslik flash tattoo sündmus, mille käigus saavad soovijad vegan-tätoveeringutega oma keha kaunistada ning sel viisil Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU toetada.

Pilet messile maksab eelmüügist 5, ukselt 7 eurot. 12-aastased ja nooremad pääsevad üritusele tasuta. Pileteid müüakse Fienta.com piletiportaalis ning ürituse ajal kohapeal. Sada esimest messikülastajat saavad kingituseks meenetekoti.

Veganmessi korraldavad turundusettevõte Vegekspert ja loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus. Ürituse sponsor on Eesti toiduainetööstus Salvest.


Veganmess Facebookis: https://www.facebook.com/veganfair
Veganmess Instagramis: https://www.instagram.com/veganmess_tallinn/
Veganmessi üritus: https://fb.me/e/2WayEVk0A

Tagasi