Laupäevast Veganmessi külastas 2700 inimest

Laupäeval, 22. oktoobril 2022 toimus Noblessneri valukojas järjekorras juba 12. veganmess, kus osales ligi 70 kauplejat ja organisatsiooni ning mida külastas 2700 inimest Eestist ja välismaalt.

Messil pakuti taimset söögi- ja tarbekaupa, valmistooteid ja tooraineid ning looma- ja loodussõbralikku kosmeetikat ja kodukeemiat. Toimusid ka põnevad ettekanded ja arutelud. Esmakordselt viidi messil läbi heategevuslik flash tattoo sündmus, mille käigus said soovijad tätoveeringutega oma keha kaunistada ning sel viisil toetada Loomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU.

Laval kõnelesid oma teekonnast taimse toitumiseni personaaltreener ja jõutõstja Gert Koovit, telesaatest Naabrist Parem tuntud maailmakodanikud Kristjan ja MarleenLoomuse loomasõbraliku ilu programmi LILU koostööpartnerid ning Fridays for Future kliimaaktivistid. Läbi viidi ka Eesti Vegan podcasti avalik salvestus toitumisnõustaja Eliis Salmiga, kes lahkas veganlusega seotud müüte. Messilavalt tehti otselülitus Ukrainasse, kus sealsest olukorrast andis ülevaate Ukraina suurima loomakaitseorganisatsiooni UAnimals tegevjuht.

Veganmessi korraldavad turundusettevõte Vegekspert ja loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus. Veganmess 2022 ürituse sponsor on Eesti toiduainetööstus Salvest.

Tagasi